X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

آموزشکده علم ایران

کمیاب ترین های برترین های دنیا

این نکات را در مورد ناخن‌ها نمی‌دانید!


خرافه ای وجود دارد که بعد از غروب آفتاب ناخن‌هایتان را کوتاه نکنید. نکته واقعی این است که از قدیم می‌گفتند که بعد از تاریک شدن هوا و به دلیل نبود نور کافی ناخن‌هایتان را کوتاه نکنید، چون این امکان وجود دارد که ناخن‌تان را خیلی از ته بگیرید یا خودتان را زخمی کنید… تنها دلیل همین است.

رنگ لاک ناخن سال 95 ,رنگ لاک ناخن سال 2016
رنگ لاک ناخن سال 95 ,رنگ لاک ناخن سال 2016

ناخن‌ها در تابستان سریعتر از زمستان رشد می‌کنند. ناخن‌های مردان به نسبت زنان سریع تر رشد می‌کند، به جز در دوران حاملگی و سنین بالا که قضیه برعکس است. ناخن های دستی که از آن بیشتر استفاده می کنید سریع تر رشد می‌کنند، مثلاً در افراد راست دست ناخن های دست راست و در افراد چپ دست ناخن‌های دست چپ.

هرچه انگشتان بلندتری داشته باشید ناخن هایتان سریعتر رشد می‌کنند. بعد از یک دوره بیماری ناخن‌ها با سرعت بیشتری رشد می‌کنند.عادات غذایی نادرست و رژیم غذایی غلط برای ناخن ها مضر است. رشد ناخن‌ها به شدت تحت تاثیر تغذیه، وضعیت هورمون‌ها و سن است. 10 درصد مشکلات پوستی را مشکلات ناخن‌ها تشکیل می‌دهند. رنگ و وضعیت ناخن‌ها نشان دهنده سلامت بدن هستند.

مو و ناخن هردو از یک ماده یعنی پروتین کراتین ساخته شده‌اند. باور غلطی که وجود دارد این است که ناخن‌ها از بافت‌های مرده‌ای تشکیل شده‌اند که نفس نمی‌کشند. صحیح آن این است که ناخن‌ها پوست دور آن از بافت‌های زنده تشکیل شده‌اند که نیاز به مراقبت و اکسیژن دارند.

ناخن‌ها هر روز 0.1 میلیمتر رشد می‌کنند به این معنی که 100 روز نیاز دارند تا 1 سانتی‌متر رشد کنند برای اینکه کاملاً باز سازی شوند و ناخن جدید جایگزین شود 4 تا 6 ماه زمان لازم است برای ناخن‌های پا این زمان 12 تا 18 ماه است. ضخامت ناخن‌های پا 2 برابر ناخن‌های دست است. ناخن انگشت وسط سریع‌ترین ناخنی است که رشد می‌کند و ناخن انگشت شست آرام ترین ناخنی است که رشد می‌کند.

خرافه‌ای وجود دارد که بعد از غروب آفتاب ناخن‌هایتان را کوتاه نکنید. نکته واقعی این است که بعد از تاریک شدن هوا در صورت نبود نور کافی ناخن‌هایتان را کوتاه نکنید چون این ریسک وجود دارد که ناخن تان را خیلی از ته بگیرید یا خودتان را زخمی کنید. این باور درست نیست که مو و ناخن‌ها بعد از مرگ رشد می‌کنند آنها فقط به دلیل اینکه پوست جمع می‌شود بلند تر دیده می‌شوند.

اگر یک تکه ار ناخن خود را در نوشابه گاز دار قرار دهید بعد از 4 روز در آن حل خواهد شد.

مانیکور ناخن‌ها در حدود 4000 سال است که انجام می‌شود.

تاریخ ارسال: چهارشنبه 8 اردیبهشت‌ماه سال 1395 ساعت 00:32 | نویسنده: زهرا | چاپ مطلب
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد